Eski eşine kızan kadın çocuklarını Dicle nehrine attı

Boşandığı eşine kızan bir kadın iki çocuğunu Dicle nehrine atarak öldürdü. Görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Kan donduran olay Irak’ın başkenti Bağdat’ta bulunan Eime köprüsü üzerinde yaşandı.

Eşinden 3 ay önce boşanan kadın kocasını sözde cezalandırmak için iki çocuğunu nehre atarak canlarına kıydı.

Gözü dönmüş kadının masum çocukları nehre attığı sırada kameralar kayıttaydı. Dün gece saat 12 sularında kaydedilen görüntüde, Bağdat’ın Azemiye ile Kazımiye bölgelerini birbirine bağlayan Eime köprüsünde iki çocuğuyla yürüyen bir kadın görülüyor.

Köprüye geldikten sonra karşıdan karşıya geçen kadın, önce kucağındaki bir yaşındaki bebeğini daha sonra 3 yaşındaki çocuğu Dicle nehrine atıyor.

Irak basınında yer alan bilgilere göre, çocukların biri kız biri erkek. Olay yerine gelen güvenlik güçleri, çocukları kurtarmaya çalıştı ancak cansız bedenleri sudan çıkarıldı.

Gözaltına alınan kadının ilk ifadesinde kocasını cezalandırmak için bu suçu işlediğini söylemiş. Basında yer alan bilgilere göre, 3 ay önce boşanan çiftin çocuklarının velayeti, mahkeme kararıyla babaya verilmiş. Belirli zamanlarda çocuklarını görme izni olan kadın bunu psikolojik bir sorun haline getirmiş.

Olayın yaşandığı gün, çocukları eski kocasından Bağdat’taki İmam Kazım Türbesi’ne götüreceği bahanesiyle aldı gece yarısı da dicle nehrine attı.

Kadının polise verdiği ifadede, “Babaları beni çocuklarımdan uzaklaştırdı ben de aynı hissi yaşaması için onları nehre attım ki benim ne hissettiğimi anlasın” dediği ileri sürüldü.

Kaynak: Rudaw

Sosyal Medyada Paylaş