Diyarbakır da yasağa rağmen mahallede kına töreni düzenlendi

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Bağcılar Mahallesi’nde 1162. sokakta, Ömer Oğulu 3 Sitesi’nin hemen arkasında İl Hıfzıssıha Kurulu’nun aldığı karara rağmen mahallede kına töreni gerçekleşti. Maske takmayan ve mesafe kurumayan vatandaşlar ise Koronavirüs’e davetiye çıkarttı.


Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Bağcılar Mahallesi’nde 1162. sokakta, Ömer Oğulu 3 Sitesi’nin hemen arkasında İl Hıfzıssıha Kurulu’nun aldığı karara rağmen mahallede kına töreni gerçekleşti. Maske takmayan ve mesafe kurumayan vatandaşlar ise Koronavirüs’e davetiye çıkarttı. 13.08.2020 tarihinde alınan karar gereğince Diyarbakır kentinde yapılan törenlerde gelin ve damat dışında davetlilerin törende oynaması yasaklanırken; kafeterya, restoran gibi ruhsatında düğün salonu ibaresi olmayan tüm yerlerde düğünlerin yapılması yasaklanmıştı. Ancak yasağa rağmen kına töreni hem mahallede gerçekleşti, hem de mesafesiz bir şekilde organize edildi.
Mahalle Sakinleri Duruma Tepkili
Vatandaşların Kovit-19’a karşı tedbirsiz davranışlarının bulunduğunu belirten Diyar Ayaz adlı bir mahalle sakini; “Başta tüm Türkiye olmak üzere, özellikle Diyarbakır’da Koronavirüs yaygın olmasına rağmen yasağı dinlemiyorlar. Kına töreninde hiçbir tedbir yoktu ve maskesiz yapıldı. Orada Allah bilir kaç kişi şimdi Korona olmuştur. Benim ufak bir yeğenim var ve babaannem de virüsten dolayı hastanede. Ailem oraya yakın oldukları için çok büyük riskteler. Çünkü Korona demek, insanlık demek. İnsanlık demek, ölüm demek. Yetkilere sesleniyorum; Maske ve tedbir yetmez, sokağa çıkma yasağı istiyoruz” diye açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaş